Vienkāršs pīrāgs bez sarežģītām sastāvdaļām – šis citronu deserts ir ideāls pie tējas

Pīrāga sagatavošana aizņems ne vairāk kā 10 minūtes, bet cepšana – vēl 40 minūtes, un rezultātā jūs iegūsiet sulīgu, aromātisku un ļoti gardu desertu, kas patiks teju pilnīgi visiem mājiniekiem un viesiem.

Vienkāršas desertu receptes ir īsts ieguvums. Viena no tām ir Mērijas Berijas citronu pīrāgs. Tas iznāk maigs un mīksts, un citronu glazūra virsū būs lielisks papildinājums.

“Tas patiešām ir mūsu iecienītākais. Tas vienmēr ir mitrs un ar kraukšķīgu garoziņu. Kad tiek pievienots pildījums, kūkai vēl jābūt siltai, lai tā viegli uzsūktu citronu sīrupu, atstājot glazūru virspusē. Taču ļaujiet kūkai nedaudz atdzist – ja tā būs pārāk karsta, sīrups izplūdīs cauri,” saka šefpavāre un raidījumu vadītāja Mērija Berija.

Citronu pīrāga pagatavošanas gaita

Uzkarsē cepeškrāsni līdz 160C. Cepšanas formu (aptuveni 30 x 23 x 4 cm) izklāj ar cepamo pergamentu. Visas sastāvdaļas saputojiet ar mikseri, līdz izveidojas gluda, gaisīga mīkla.

Uzmanīgi mīklu ievietojiet cepšanas veidnē un izlīdziniet virsmu. Cep vidējā temperatūrā 35-40 minūtes. Izņemiet pīrāgu no cepeškrāsns un ļaujiet tam dažas minūtes atdzist formā, pirms izņemat to uz režģa.

Sajauc citrona sulu un cukuru un iegūto sīrupu pārlej vēl pār siltu pīrāgu. Pīrāgu šķēlēs vislabāk griezt pēc tam, kad tas ir pilnībā atdzisis. Desertam būs spilgts citrusaugļu aromāts un garša, kas lieliski saderēs kopā ar tēju.